Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Nie było efektu nowej miotły. GKS Jastrzębie bez punktów

06.12.2021 05:34 | 0 komentarzy | dud

W ostatnim tegorocznym meczu GKS Jastrzębie przegrał przy Harcerskiej z Koroną Kielce 0:2. Oznacza to, że przerwę zimową spędzi na przedostatnim miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi z trzynastoma punktami na koncie.

Nie było efektu nowej miotły. GKS Jastrzębie bez punktów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku spotkania do ataku ruszyła Korona. W 2. minucie minimalnie niecelnie z dystansu uderzał Sierpina, a cztery minuty później sam przed Pawełkiem znalazł się Łukowski, ale uderzył w boczną siatkę. W 10. minucie zza pola karnego uderzał Błanik, lecz Pawełek bez problemu poradził sobie z tym strzałem. W 20. minucie pierwszy strzał na bramkę Korony oddał zespół GKS-u, a konkretnie Gajda, lecz został zablokowany. Po upływie kolejnych dwóch minut gola dla Korony zdobył Łukowski, jednak sędzia po analizie VAR tego trafienia nie uznał, ponieważ zawodnik Korony przyjmował piłkę ręką. W 35. minucie sędzia główny ponownie skorzystał z analizy wideo i podyktował rzut karny za faul na Błaniku, który na gola zamienił Podgórski. W końcówce pierwszej połowy świetną okazję do wyrównania miał Niewiadomski po podaniu Rumina, ale jego strzał z kilku metrów obronił Forenc.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Co prawda w pierwszych kilku minutach inicjatywę miała drużyna gospodarzy, jednak Forenc nie był zmuszony do interwencji. Godny odnotowania jest jedynie fakt, że w 71. minucie na boisku pojawił się 16-letni Miłosz Misala, dla którego był to debiut na pierwszoligowych boiskach i trzeba przyznać, że w kilku sytuacjach młody skrzydłowy pokazał się z niezłej strony. W 82. minucie po prostym błędzie zespołu GKS-u przed polem karnym wynik meczu ustalił Oliveira. Gospodarze spotkanie kończyli w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Szymona Zalewskiego w 82. minucie spotkania.

GKS Jastrzębie - Korona Kielce 0:2 (0:1)

  • 0:1 - Jacek Podgórski 35’ (rzut karny)
  • 0:2 - Filipe Oliveira 78’

GKS Jastrzębie: 81. Mariusz Pawełek (k) - 3. Mateusz Słodowy, 4. Szymon Zalewski, 5. Michał Bojdys, 7. Jakub Niewiadomski (71, 28. Miłosz Misala), 10. Farid Ali, 13. Michał Kuczałek, 17. Dawid Witkowski, 19. Łukasz Gajda, 23. Konrad Handzlik (71, 21. Adrian Balboa), 99. Daniel Rumin. 

Korona Kielce: 1. Konrad Forenc (k) - 6. Jacek Podgórski, 7. Jakub Łukowski (77, 77. Jakub Górski), 11. Łukasz Sierpina, 17. Dawid Błanik, 20. Marcin Szpakowski (68, 26. Oskar Sewerzyński), 23. Adrian Danek, 24. Filipe Oliveira, 25. Grzegorz Szymusik, 55. Marcel Gąsior, 95. Mario Zebić. 

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl