Siłacz z Raciborza zdobył srebrny medal, czyli znakomity debiut Emila Popisa w trójboju siłowym

20.12.2021 13:14 | 0 komentarzy | żet

- Oh! Co to była za noc. Do samego końca zacięta walka o złoto w ogólnopolskich debiutach w trójboju siłowym klasycznym, ostatecznie kończę na drugim miejscu - pisze pochodzący z Raciborza Emil Popis.

Emil Popis stoi na drugim stopniu podium. Zawody rozegrano w Łodzi od 17 do 19 grudnia

Emil Popis zajął II miejsce na V Ogólnopolskich Debiuty w Trójboju Siłowym Klasycznym. Startował w kategorii +105 kg. Trójbój siłowy to dyscyplina, w której wykonuje się: przysiad ze sztangą, wyciskanie na leżąco oraz tzw. martwy ciąg. Wynik Emila to odpowiednio: 240 kg (przysiad ze sztangą), 155 kg (wyciskanie na leżąco), 260 kg (martwy ciąg). - Niesamowite doświadczenie i lecimy po więcej - komentuje w mediach społecznościowych swój wyczyn.

Mateusz Pawlikowski i Emil Popis po zawodach.

Emil Popis jest raciborzaninem. Ma 23 lata. Ukończył liceum sportowe w Raciborzu, a następnie kontynuował naukę w liceum sportowym w Szczecinie. Przez wszystkie lata swoje edukacji chodził do klas o profilu pływackim. Teraz zainteresowania Emila zmieniły się - cztery razy w tygodniu trenuje na siłowni pod trójbój siłowy. Co ciekawe, Emil już wkrótce zostanie... maszynistą.