Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Jastrzębski Węgiel w 1/8 finału Pucharu Polski

23.12.2021 09:27 | 0 komentarzy | dud

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 KPS STALPRO Joker Powiat Pilski i awansował do kolejnej rundy rozgrywek. W niej zmierzy się z pierwszoligową Legią Warszawa.

Zespół przystąpił do pucharowego starcia w mocno „przemeblowanym” składzie. W wyjściowym zestawieniu znalazło się aż czterech zmienników: Eemi Tervaportti, Dawid Dryja, Jakub Macyra oraz Szymon Biniek. Dryja długo nie nacieszył się grą, gdyż już przy stanie 7:4 w premierowej partii musiał opuścić plac gry z powodu urazu pleców, a w jego miejsce wszedł Łukasz Wiśniewski.

W pierwszym secie drużyna JW od początku nadawała rytm gry (8:4, 10:5, 12:6). W szeregach JW brylował Tomasz Fornal, który ani razu nie pomylił się w ataku (4/4), przyjmował zagrania rywali z 80-procentową skutecznością, a ponadto dołożył jeden blok. Nieco gorzej w ofensywie szło Janowi Hadravie, ale za to czeski atakujący był pewny w bloku (dwa punkty). Zespół świetnie przyjmował i bez większych kłopotów kończył swoją pierwszą akcję. Efektem tego było zwycięstwo 25:18.

Początkowy fragment drugiej odsłony miał bardziej wyrównany przebieg (3:3, 7:7). W pewnym momencie gospodarze prowadzili nawet 8:7. Walka cios za cios trwała jednak tylko do stanu 9:9. Od tego momentu mistrzowie Polski „odjechali” punktowo przeciwnikom, a spora w tym zasługa świetnie zagrywającego Trevora Clevenota (od  stanu 11:10 do 16:10). Jastrzębski Węgiel kontynuował swoją skuteczną grę, kończąc drugą partię w jeszcze większych rozmiarach, aniżeli pierwszego seta (25:15). W drugim secie najjaśniej błyszczał Hadrava, który zdobył aż 12 punktów (10 w ataku i dwa blokiem).

Już na starcie trzeciej części meczu drużyna włączyła wyższy bieg, szybko wypracowując sobie bezpieczną przewagę (8:4). Na dystansie seta zespół sukcesywnie powiększał swój punktowy zapas (13:8, 15:9). Kiedy dystans punktowy na korzyść JW wzrósł do ośmiu „oczek” (19:11), szkoleniowiec pilskiej drużyny wziął przerwę na żądanie. Jastrzębski Węgiel nie zamierzał jednak zwalniać tempa i w tym samym ustawieniu, z Wojciechem Szwedem na zagrywce, dokończył seta (25:11) i całe spotkanie w stosunku 3:0. Ostatni punkt w tym spotkaniu zdobył Macyra.

Tym samym Jastrzębski Węgiel zameldował się w 1/8 finału Tauron Pucharu Polski, gdzie przeciwnikiem będzie pierwszoligowa Legia Warszawa. Spotkanie to zostanie rozegrane 19 stycznia 2022 r. na wyjeździe.

Teraz przed zespołem przerwa świąteczna. Najbliższe spotkanie drużyna rozegra już w Nowym Roku, a konkretnie 3 stycznia o godzinie 20:30, podejmując w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej LUK Lublin.

KPS STALPRO Joker Powiat Pilski – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 15:25, 11:25)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Tervaportti, Dryja, Macyra, Clevenot, Fornal, Biniek (libero) oraz Wiśniewski, Szwed