Sobota, 28 maja 2022

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Kamil Chiliński zagra w Ruchu Chorzów

14.01.2022 12:35 | 2 komentarze | dud

18-letni Kamil Chiliński został wypożyczony z Rakowa Częstochowa do Ruchu na okres 1,5 roku z opcją wykupu. Jesienią młody napastnik występował w Odrze Wodzisław Śląski, dla której strzelił 6 bramek w rozgrywkach III ligi.

Kamil Chiliński zagra w Ruchu Chorzów
Fot. ruchchorzow.com.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Jest mi niezmiernie miło, że zgłosił się po mnie taki klub, jak Ruch Chorzów, jeden z największych w Polsce. Celem drużyny jest awans i jestem tu po to, by pomóc w jego realizacji. Gra dla „Niebieskich” jest dla mnie wyzwaniem i kolejnym krokiem w dotychczasowej przygodzie z piłką. Wierzę, że Ruch jest dla mnie dobrym miejscem do dalszego rozwoju – mówi nowy napastnik „Niebieskich”.

Kamil Chiliński urodził się 7 października 2003 r. w Śremie i w tamtejszym UKS-ie stawiał pierwsze piłkarskie kroki. W 2017 r. przeniósł się do Rakowa Częstochowa, gdzie grał w zespołach juniorskich i rezerwach. W sezonie 2020/2021 był wicekrólem strzelców pierwszej grupy IV ligi z dorobkiem 20. goli. Minioną jesień spędził na zasadzie wypożyczenia w Odrze Wodzisław Śląski. Na boiskach III ligi wystąpił w 16. spotkaniach i strzelił 6 bramek.

źródło: ruchchorzow.com.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl