Piątek, 20 maja 2022

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Słowacki napastnik nowym zawodnikiem GKS-u Jastrzębie

20.01.2022 16:20 | 0 komentarzy | dud

Kolejnym zimowym wzmocnieniem GKS-u Jastrzębie jest Marek Fabry, który przenosi się do Jastrzębia-Zdroju na zasadzie transferu definitywnego z Dukli Praga. 23-letni słowacki napastnik związał się z klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2022 roku z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Słowacki napastnik nowym zawodnikiem GKS-u Jastrzębie
Fot. GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marek Fabry jest wychowankiem zespołu FC Nitra, w barwach którego dwukrotnie był najlepszym strzelcem rozgrywek młodzieżowych na Słowacji, a także wystąpił w młodzieżowej Lidze Mistrzów, gdzie w siedmiu meczach zdobył trzy gole. W seniorskim zespole z Nitry zagrał w 39 meczach, notując 8 goli i 4 asysty.

- Cieszę się, że dołączam do GKS-u Jastrzębie. Mam nadzieję, że razem z drużyną będziemy się dobrze prezentować w rundzie wiosennej, a ja pomogę zespołowi zdobywając bramki i asystując kolegom - powiedział nowy napastnik tuż po podpisaniu kontraktu.

- Zdaję sobie sprawę, że czeka nas trudne zadanie, ale wierzę, że dzięki ciężkiej pracy będziemy wygrywać i cel, jakim jest utrzymanie na zapleczu ekstraklasy, zostanie osiągnięty.

- Moje mocne strony? Uważam, że potrafię dobrze grać głową, w czym pomaga mi mój wzrost, ale dobrze się czuję także w pojedynkach na ziemi. Oprócz tego wskazałbym też na uderzenie oraz umiejętność rozegrania akcji z partnerami z zespołu - kończy Marek Fabry.

W ostatnim czasie mierzący 192 cm wzrostu środkowy napastnik występował na zapleczu czeskiej ekstraklasy w Dukli Praga. W sumie w drużynie ze stolicy Czech wystąpił w 53 meczach, w których zdobył 11 goli, przy kolejnych czterech asystując. Ma na swoim koncie także trzy mecze w reprezentacji Słowacji do lat 21.

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl