Piątek, 20 maja 2022

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Martin Kasperlik dał wygraną drużynie JKH GKS Jastrzębie

22.01.2022 10:22 | 0 komentarzy | dud

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz trzeci w tym sezonie zdołali zdobyć Sosnowiec. 

Martin Kasperlik dał wygraną drużynie JKH GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zwycięstwo za Brynicą tradycyjnie już nie przyszło mistrzom Polski łatwo, w czym główną rolę odegrał znakomicie dysponowany Michał Czernik. Ostatecznie jednak o trzech punktach dla zespołu zadecydowały dwa trafienia Martina Kasperlika.

Wynik zawodów otworzyli gospodarze, którzy znaleźli sposób na Michała Kielera już podczas pierwszej gry w przewadze. Na szczęście na trafienie Andrieja Dubinina znakomicie i w swoim stylu odpowiedział wspomniany Kasperlik, który kapitalnym rajdem wyrównał stan meczu.

W drugiej odsłonie nie oglądano żadnego gola, przy czym tu główną "zasługę" miała słaba skuteczność po stronie JKH, szczególnie w przewagach. Michał Czernik bronił jak natchniony, a jego podwójna interwencja przy strzałach Egilsa Kalnsa to bramkarska wyższa szkoła jazdy. Ofensywnie usposobieni jastrzębianie nadziewali się na kontry i w efekcie jednej z nich gospodarze zyskali rzut karny, którego jednak nie wykorzystał doświadczony Jarosław Rzeszutko.

W trzeciej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Goście nadal "bili głową w mur", aż wreszcie ekipie pomógł łut szczęścia, gdy po strzale z dystansu guma odbiła się od bandy i jakimś sposobem odnalazła Martina Kasperlika oraz drogę do sosnowieckiej siatki. W kolejnych minutach mistrzowie Polski powinni byli postawić "kropkę nad i", ale z inicjatywy niewiele wynikało. W 58. minucie sędziowie znów ukarali zespół nieco dyskusyjnym rzutem karnym, którego jednak także nie wykorzystał Jewgienij Nikiforow. W końcówce podopieczni Roberta Kalabera kontrolowali grę i nie pozwolili Zagłębiu na doprowadzenie do remisu.

Przed zespołem kolejne spotkanie z ekipą z dołu tabeli, bowiem w niedzielę o godz. 17:00 JKH GKS Jastrzębie podejmie na Jastorze ostatnie w tabeli Tauron Podhale Nowy Targ.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

  • 1:0 Dubinin (Nielsen, Sikora) 08:53, 5/4
  • 1:1 Kasperlik (Kamienieu) 10:01
  • 1:2 Kasperlik (Rac, Górny) 46:34

JKH GKS Jastrzębie: Kieler - Bryk, Górny, Urbanowicz, Paś, Bondaruk - Kamienieu, E. Sevcenko, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals - Bahaleisha, Kostek, Kasperlik, Rac, Kalns - Gimiński, Horzelski, Płachetka, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl