Piątek, 20 maja 2022

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

JKH GKS Jastrzębie gospodarzem Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi

27.01.2022 15:01 | 0 komentarzy | dud

JKH GKS Jastrzębie będzie niebawem gospodarzem trzecich rund rozgrywek Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi (CJHL) w kategoriach wiekowych U16 oraz U14.

JKH GKS Jastrzębie gospodarzem Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Ligi
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpierw na lodzie pojawią się młodzicy prowadzeni przez trenera Mariusza Bernackiego. Turniej z ich udziałem odbędzie się w dniach od 4 do 6 lutego, zaś wśród gości na pewno znajdą się ekipy z Ukrainy, Litwy i Rumunii. Ponadto oczekuje się na potwierdzenie udziału ze strony jeszcze co najmniej jednego uczestnika. Po dwóch rundach CJHL U16 JKH GKS Jastrzębie zajmuje czwarte miejsce, a zatem balansuje na granicy awansu do ścisłego finału.

Tydzień po starszych kolegach, czyli w dniach od 10 do 12 lutego, o punkty trzeciej rundy Ligi Karpackiej powalczą żaki starsze. To właśnie podopieczni Markach Chrabańskiego za sprawą triumfu na Węgrzech awansowali ostatnio na drugie miejsce w zestawieniu kategorii U14. Tu aktualnie lepsi są tylko hokeiści HC Patriot Winnica, na których jak na razie sposób znaleźli wyłącznie młodzi jastrzębianie.

Do rundy finałowej, która zaplanowana jest na kwiecień, awansują trzy lub cztery najlepsze zespoły. Nie ustalono jeszcze dokładnej lokalizacji turniejów, których stawką będą medale CJHL.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl