Piątek, 20 maja 2022

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Nowa szansa dla siatkówki w Raciborzu

28.01.2022 15:03 | 3 komentarze | dud

W czwartek 27 stycznia odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli władz Raciborza, placówek oświatowych w mieście i Jastrzębskiego Węgla.

Nowa szansa dla siatkówki w Raciborzu
Fot. raciborz.pl // Przedstawiciele władz Raciborza, placówek oświatowych w mieście i Jastrzębskiego Węgla spotkali się by porozmawiać o nowych szansach dla siatkówki w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym razem odbyło się ono w Urzędzie Miasta. Uczestniczył w nim również prezes Klubu Siatkarskiego Racibórz Tomasz Błaszczok, który postrzega tę współpracę jako szansę na zapisanie nowego rozdziału w historii raciborskiej siatkówki.

Podjęcie współpracy na linii Miasto Racibórz - Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel w ramach Centralnego Akademickiego Ośrodka Siatkarskiego jest okazją do rozpoczęcia nowego rozdziału w historii Klubu Siatkarskiego Racibórz, a także całej raciborskiej siatkówki. Stworzenie na łamach współpracy fundamentu w postaci systemu szkolenia siatkarskiego w raciborskich szkołach podstawowych, spowoduje znaczący wzrost i ujednolicenie jakości kształcenia młodych siatkarzy oraz pozwoli w pełni wykorzystać ich potencjał i możliwości. Rolą Klubu Siatkarskiego Racibórz będzie zapewnienie ciągłości szkolenia siatkarskiego w grupach młodzieżowych począwszy od minisiatkówki, a kończąc kolejno na sekcjach młodzików, kadetów i juniorów. Mając w perspektywie taki fundament i silnych partnerów możemy myśleć o odbudowie drużyny seniorów, dążąc do przywrócenia w Raciborzu siatkówki seniorskiej na co najmniej drugoligowym poziomie. Liczymy, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu i współpracy odbudujemy pozycję Raciborza na siatkarskiej mapie Polski, a także pozyskamy kolejnych partnerów i sponsorów, którzy umożliwią pomyślną realizację projektu, a także dalszy rozwój raciborskiej siatkówki – mówił Tomasz Błaszczok.

O współpracy miasta Racibórz z Jastrzębskim Węglem pisaliśmy: TUTAJ

źródło: raciborz.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl