Zawodnicy JKH GKS Jastrzębie zagrali w reprezentacji Polski

27.04.2022 17:22 | 0 komentarzy | dud

Prowadzona przez Roberta Kalabera reprezentacja Polski rozpoczęła Mistrzostwa Świata Dywizji 1B w Tychach od pewnego zwycięstwa z Estonią 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Wynik zawodów otworzył wychowanek JKH GKS Jastrzębie Kamil Wałęga, zaś przy drugiej z bramek asystował napastnik JKH Dominik Paś.

Biało-czerwoni byli stroną przeważającą i wygrali zasłużenie, ale zarazem wyraźnie starali się oszczędzać siły na kolejne pojedynki. Cieszyć musi czyste konto Johna Murray'a, do czego swoją "cegiełkę" dołożyli trzej obrońcy JKH GKS Jastrzębie, którzy wystąpili w pierwszej i drugiej formacji reprezentacji Polski, czyli Mateusz Bryk, Kamil Górny i Arkadiusz Kostek.

Obok nich przeciw w Estonii zagrał Dominik Paś, który w 30. minucie brał udział w bramkowej akcji zakończonej trafieniem Pawła Zygmunta. Z kolei Kamil Wałęga (obecnie MHK Liptowski Mikulasz), który znalazł się w kadrze zastępując Grzegorza Pasiuta, w pierwszej tercji wpisał się na listę strzelców i tym samym potwierdził bardzo dobrą formę z mijającego sezonu.

W drugim z wtorkowych meczów Japonia rozbiła Serbię 8:0. Następne spotkania mistrzostw w środę, natomiast Polacy ponownie pojawią się na Stadionie Zimowym w czwartek w pojedynku z Ukrainą.

źródło: jkh.pl