środa, 6 lipca 2022

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

JKH GKS Jastrzębie pozyskał reprezentanta Litwy

20.05.2022 10:56 | 2 komentarze | dud

Nowym zawodnikiem klubu JKH GKS Jastrzębie został reprezentant Litwy Mark Kaleinikovas.

JKH GKS Jastrzębie pozyskał reprezentanta Litwy
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

23-letni mierzący 191 cm wzrostu napastnik ma za sobą występy na Łotwie i Ukrainie, a także w Rosji, Austrii i.... Chinach. Ostatnio miał okazję zagrać w Mistrzostwach Świata Dywizji 1A. Z kolei polscy kibice pamiętać go będą z Turnieju Trójmorza na Jantorze.

Mark Kaleinikovas urodził się 31 grudnia 1998 roku w Kownie, gdzie rozpoczął swoją przygodę z hokejem. Po krótkim epizodzie w klubie z Ufy trafił na Łotwę i tam z przerwami na występy w Chinach i Austrii grał aż do 2022 roku. Głównie reprezentował barwy HK Lipawa (2015-2017, 2019-2021, 2022), z którym sześć lat temu świętował mistrzostwo Łotwy. W sezonie 2017/18 strzelał bramki dla juniorskiej ekipy Kunlun Red Star z Chin, która rywalizowała na zapleczu KHL. Z kolei miniony sezon spędził niemal w całości na Ukrainie, broniąc barw klubów z doświadczanych obecnie przez działania wojenne Mariupola i Doniecka. Niedawne rozgrywki zakończył w HK Lipawa.

Kaleinikovas jest także wielokrotnym reprezentantem Litwy, z którą występował na Mistrzostwach Świata Juniorów oraz Seniorów. Podczas niedawnych Mistrzostw Świata Dywizji 1A zagrał w czterech spotkaniach, zaliczając jedną asystę w meczu z Rumunią (5:4). Nowy napastnik miał także okazję wystąpić przeciw prowadzonej przez Roberta Kalabera reprezentacji Polski podczas turniejów Trójmorza i Baltic Cup.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl