Czwartek, 7 lipca 2022

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Kolejne wzmocnienie JKH GKS Jastrzębie

27.05.2022 10:34 | 0 komentarzy | dud

Do drużyny trenera Roberta Kalabera dołączy kolejny ofensywny zawodnik rodem z Łotwy.

Kolejne wzmocnienie JKH GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wraz z Gvido Jansonsem oraz Antonsem Sinegubovsem znad Dźwiny do JKH GKS trafia Raivo Freidenfelds, 22-letni mierzący 189 cm wzrostu wychowanek doskonale znanego klubu z Lipawy. W poprzednim sezonie, podobnie jak Antons, Raivo grał w Alpejskiej Lidze Hokejowej.

Raivo Freidenfelds pochodzi z Lipawy, gdzie przyszedł na świat 15 kwietnia 2000 roku. W miejscowym klubie stawiał pierwsze hokejowe kroki, aby w sezonie 2016/17 trafić na rok do grającego m.in. w rosyjskich ligach młodzieżowych SK Ryga. Następnie wrócił do HK Lipawa, w którego barwach jako 17-latek zadebiutował w łotewskiej ekstraklasie.

W sezonie 2019/20 trafił do fińskiego III-ligowca FPS Forssa, ale grał głównie na wypożyczeniu w lidze młodzieżowej. Następnie wrócił do Lipawy i tu w macierzystym klubie zanotował znakomity bilans 37 pkt. w 36 meczach, który skłonił selekcjonera kadry narodowej do powołania go na turniej Deutschland Cup.

Po udanym sezonie w Lipawie skorzystał z oferty austriackiego EC Kitzbühel. W słynnej z narciarstwa miejscowości grał przede wszystkim w austriacko-włosko-słoweńskiej Alpejskiej Hokejowej Lidze, strzelając w 36 meczach 15 goli i asystując przy kolejnych dwunastu.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl