Niedziela, 25 września 2022

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Czytając o futbolu pomagasz potrzebującym

07.08.2022 14:53 | 3 komentarze | ma.w

Największy fan piłkarskiej Unii Racibórz za granicą - Andreas Rim z Norymbergi kontynuuje dystrybucję swojej książeczki o dziejach raciborskiego piłkarstwa i szykuje kolejne wydawnictwo. Jego dzieło ma charytatywny wydźwięk.

Czytając o futbolu pomagasz potrzebującym
Andreas Rim z dyplomem za pomoc dla Domowiska z Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wywodzący się z Raciborza, obecnie mieszkający w Niemczech Andreas Rim poprosił Nowiny, by przekazały jego podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w jego akcję pomocową dla dzieci ze świetlicy przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.

Podziękowania z Domowiska

- Przebywając w lipcu w moim rodzinnym mieście, miałem możliwość przekazania uzbieranej kwoty opiekunkom "Domowiska im. bł. Matki Teresy z Kalkuty" i otrzymałem podziękowanie za dary. Nadmieniam, ze to podziękowanie jest również dla was wszystkich, którzy zakupili moją publikację. Jeszcze raz zachęcam wszystkich sympatyków piłkarstwa w Raciborzu i tych, którzy odwiedzą w najbliższym czasie Racibórz do zakupu tej książeczki i tym samym pomocy dzieciom - przekazał nam Andreas Rim.

Publikację o zawodnikach z Raciborza i okolic, którzy reprezentowali barwy narodowe, można nabyć w księgarni Oficyna przy ul. Odrzańskiej do końca sierpnia 2022.

Nowa książeczka

Jednocześnie były junior Unii Racibórz pracuje nad kolejną publikacją. Chce zebrać w niej informacje o piłkarzach z ziemi raciborskiej, którzy występowali w klubach całego świata. Twierdzi, że uzbiera się tego całkiem dużo.

Andreas Rim jest od lat zagorzałym popularyzatorem futbolu rodem z Raciborza oraz ziemi raciborskiej. Jego prace są unikalnym źródłem wiedzy o przeszłości Unii i jej zawodników. Regularnie bierze udział w spotkaniach dawnych piłkarzy tego klubu, organizowanych cyklicznie.