Niedziela, 25 września 2022

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Piast Gliwice zagra na wyjeździe z Cracovią!

11.08.2022 13:32 | 0 komentarzy | MP

Na początku poprzedniego sezonu piłkarze Piasta Gliwice przegrywali mecz za meczem i nie potrafili strzelić gola. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja powtarza się również w obecnej kampanii. Podopieczni Waldemara Fornalika w 3 rozegranych meczach nie zdobyli nawet jednej bramki i nie wywalczyli choćby jednego punktu. Czy przełamanie nastąpi w rywalizacji wyjazdowej z Cracovią?

Piast Gliwice zagra na wyjeździe z Cracovią!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cracovia vs Piast Gliwice

Trzeba przyznać, że w tym meczu dojdzie do rywalizacji 2 zespołów, które prezentują się zupełnie inaczej od początku sezonu. Cracovia jest aktualnym wiceliderem tabeli i wygrała 3 z 4 rozegranych meczów na boiskach Ekstraklasy. Forma tego zespołu jest nadzwyczajnie dobra, jeśli spojrzymy na przewidywania przed rozpoczęciem rozgrywek. W przypadku piłkarzy Piasta Gliwice pozostaje jednak spory niedosyt, ponieważ do tej pory nie zdobyli oni nawet jednego gola, a tym samym punktu na boiskach Ekstraklasy. Podopieczni Waldemara Fornalika byli typowani do walki o europejskie puchary, a na ten moment wiele wskazuje na powtórkę z poprzedniej kampanii. Pod względem kadrowym bez wątpienia są to zespoły, które stoją na podobnym poziomie. Na ten moment aktualna forma wskazuje jednak na zdecydowaną przewagę Cracovii, co również odbija się na kursach przygotowanych przez legalnego bukmachera.

Cracovia do tej pory zwyciężyła w każdym meczu domowym. Warto również podkreślić, że Pasy nie straciły w tym czasie nawet jednego gola, a mierzyły się z Koroną Kielce i Legią Warszawa. Nadzieję w serca kibiców gości wylewa jednak z pewnością ostatnia rywalizacja z udziałem tego zespołu. Podopieczni trenera Zielińskiego przegrali na wyjeździe ze Stalą Mielec i zagrali najsłabszy mecz od startu rozgrywek.

Na ten moment ciężko znaleźć jednak jakiekolwiek argumenty, które przemawiałyby w tej rywalizacji na korzyść Piasta Gliwice. Jedyny plus to prawdopodobnie fakt, że podopieczni Waldemara Fornalika zwyciężyli w ostatnim meczu bezpośrednim pomiędzy tymi drużynami przy ulicy Kałuży. Bukmacher nie spodziewa się przełamania tego zespołu w najbliższej kolejce, o czym przeczytasz poniżej.

Kto jest faworytem w oczach bukmachera?

Analitycy bukmachera PZBuk nie brali jednak pod uwagę statystyk z ostatnich meczów bezpośrednich, a raczej aktualną formę. Zdecydowanym faworytem tego spotkania w kursach głównych są piłkarze gospodarzy. Cracovia od początku tego sezonu wygrała oba mecze domowe i nie straciła w nich nawet jednego gola. Gliwiczanie z kolei do tej pory w 3 rozegranych meczach ligowych zanotowali same porażki i nie strzelili nawet jednej bramki. Takie statystyki dają nam tu raczej klarowny obraz dotyczący faworyta, więc nic dziwnego, że przeliczniki wyglądają tak, a nie inaczej u bukmachera internetowego.

O piłce nożnej przeczytasz więcej w tym miejscu!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Materiał zewnętrzny