Niedziela, 25 września 2022

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Legendy zagrały razem. Padło aż 18 bramek! 100-lecie Odry Wodzisław [ZDJĘCIA]

16.08.2022 07:54 | 8 komentarzy | juk

Wczoraj (15.08) swoje 100-lecie świętowała Odra Wodzisław. Po południu odbył się mecz piłkarskich legend klubu. Zagrali piłkarze, którzy pamiętają wielkie ekstraklasowe czasy z lat 1996-2010, kiedy wodzisławianie nieprzerwanie rywalizowali z najlepszymi, reprezentując Polskę także w europejskich pucharach.

Legendy zagrały razem. Padło aż 18 bramek! 100-lecie Odry Wodzisław [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

15 sierpnia trybuny na wodzisławskim stadionie Aleja znów wypełnione były po brzegi. A to sprawą 100-lecia Odry Wodzisław i towarzyszącym im wydarzeniom. Wisienką na jubileuszowym torcie był mecz klubowych legend. Na murawie pojawili się ci, którzy przez lata stanowili o wielkości Odry, która jak równy z równym rywalizowała z najlepszymi, często sprawiając niespodzianki.

Wodzisławskie piłkarskie dumy zagrały przeciwko sobie: kadra roczników nieparzystych, czyli Niebieskich przeciwko kadrze roczników parzystych, czyli Czerwonych. Zagrali m.in.: Paweł Sibik, Ryszard Wieczorek, Mariusz Pawełek, Marcin Malinowski, Łukasz Sosin, Marek Saganowski, Arkadiusz Onyszko, Dariusz Dudek, Marcin Radzewicz, Witold Wawrzyczek czy Wojciech Myszor, Radim Sablik i Paweł Adamczyk.

Mecz pierwszym kopnięciem piłki rozpoczęła wiceprezydent Wodzisławia Śl., Izabela Kalinowska, która złożyła klubowi najlepsze życzenia. - Życzymy, aby klub w kolejnym stuleciu wszystko nadrobił i awansował tam, gdzie powinien być, żebyśmy wszyscy mogli być z Odry Wodzisław dumni. Wszystkiego dobrego - mówiła przede wszystkim sympatykom klubu. W ciągu 90 minut gry na listę strzelców wpisywali się m.in.: Sibik, Saganowski, Wodecki, czy Ryszard Wieczorek, który z kolei w historii Odry zapisał się jako strzelec pierwszego dla Odry gola w historii jej występów w Ekstraklasie.

Spotkanie, które mimo wieku piłkarzy, a także, co sami podkreślali niektórzy z nich - ich wagi - stało na dobrym poziomie. Szczególnie emocjonująca była pierwsza połowa spotkania. Spragnieni piłkarskich wrażeń kibice donośnie skandowali, domagając się pięknych bramek. Ostatecznie, każda z drużyn zdobyła ich aż po dziewięć, nie wyłaniając tym samym spośród siebie zwycięzcy.

Ludzie:

Izabela Kalinowska

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego