Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Jastrzębski Węgiel wygrywa 3:2! Jest finał!

27.04.2010 00:00 | 1 komentarz | dh, raf

Jastrzębski Węgiel chyba lubi wygrywać w tie-breakach. Dziś po raz kolejny wygrał w tie-breaku z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i tym samym awansował do finału play-off, gdzie zagra ze Skrą Bełchatów.

Pierwszy i drugi set były wyrównane. W pewnym momencie drugiego seta ZAKSA wygrywała 8:4 co mogło wróżyć porażkę Jastrzębian. Ale nasi zawodnicy szybko odrobili straty i wygrali ten set.

W trzecim secie rytm gry dyktowała Zaksa, która niemal od początku prowadziła i pewnie wygrała 25:21.

Na szczęście w czwartym secie sytuacja się odwróciła i to Jastrzębski Węgiel narzucił gospodarzom własny styl gry wygrywając 25:20.

Tie-break zaczął się dla naszych siatkarzy wyśmienicie, od razu zdobyli dwa punkty i wyszli na prowadzenie. Później było już tylko lepiej. Jastrzębianie powiększyli swoją przewagę i w rezultacie wygrali 15: 10 - na koniec asa serwisowego zaliczył Patryk Czarnowski.

Zaksa : Jastrzębski Węgiel:
1 set 25:20, 2 set 24:26, 3 set  25:21, 4 set 20:25 , 5 set 10:15.