Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Jastrzębski Węgiel przegrywa z Kędzierzynem

30.12.2010 00:00 | 3 komentarze | m.g.

Coraz bardziej oddala się od siatkarzy z Jastrzębia miejsce w pierwszej "szóstce" PlusLigi. Jastrzębianie w swoim ostatnim meczu w tym roku, przegrali przed własną publicznością z drużyną ZAKSy Kędzierzyn Koźle 0:3.

Spotkanie było bardzo ważne dla obu drużyn i choć Jastrzębski Węgiel w tym sezonie najlepiej się nie prezentuje to jednak drużyna z Kędzierzyna zawsze "leżała" graczom z Jastrzębia-Zdroju.

Kędzierzynianie jednak zrobili wszystko co w ich mocy, by przełamać tę niechlubną dla nich tradycję. Pierwsze dwie odsłony spotkania dość łatwo padły łupem ZAKSy, zwłaszcza dzięki wielu błędom seryjnie popełnianym przez zawodników Jastrzębskiego. Dopiero trzeci set pokazał, że siatkarze z Jastrzębia potrafią grać równo i skutecznie, jednak nie byli oni w stanie odrobić strat i przegrali tego seta 28:30. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Paweł Zagumny.

- Drużyna Jastrzębskiego Węgla gra źle - to fakt niepodważalny. Ale też, trzeba to podkreślić, ma w tym sezonie wyjątkowego pecha do decyzji sędziowskich. Pojedynek z Kędzierzynem był którymś z kolei (wliczając te w Lidze Mistrzów), kiedy rozstrzygająca losy meczu, kontrowersyjna piłka została odgwizdana na jej niekorzyść. W spotkaniu z ZAKSĄ, przy wyniku 28:29 w III secie, arbiter nie zauważył, że piłka po ataku Mitji Gaspariniego otarła się o ręce siatkarzy ZAKSY - podaje portal plusliga.pl

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 18:25, 28:30)

Jastrzębski Węgiel: Divis (8), Łomacz (1), Gawryszewski (7), Gasparini (23), Hardy (5), Nowik, Rusek (libero) oraz Pawliński, Yudin (1), Wika (3), Polański (4) i Pająk
ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Zagumny(6) , Ruciak (6), Jarosz (14), Urnaut (7), Gladyr (12), Czarnowski(8), Gacek (libero) oraz Pilarz i Kaźmierczak