Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Jastrzębscy siatkarze górą w Częstochowie

09.01.2011 00:00 | 0 komentarzy | m.g.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali na wyjeździe z drużyną AZS-u Częstochowy 3:2. Zwycięstwo to przedłuża szanse jastrzębian na awans do czołowej szóstki PlusLigi.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla jastrzębian, którzy świetnie radzili sobie w ataku i spokojnie zwyciężyli w pierwszym secie 25:19. Dwie kolejne odsłony meczu były bardzo wyrównane - drugiego seta wygrali gospodarze, jednak trzeciego goście. W czwartym secie jastrzębianie nieco osłabli, przez co zaczęli popełniać wiele błędów, głównie w zagrywce i ataku, co skrzętnie wykorzystali częstochowianie wygrywając do 19. Tie-break był wyrównany jedynie do połowy, bo po zmianie stron Jastrzębski Węgiel nie dał sobie już wyrwać wielu punktów i wygrał spokojnie 15:10. Zawodnikiem meczu został uznany Mitja Gasparini.

AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 2:3 (19:25, 25:23, 23:25, 25:19, 10:15)

Składy:
AZS Częstochowa: Gierczyński (11), Nowakowski (8), Murek (12), Drzyzga (1), Janeczek (19), Wiśniewski (7), Dębiec (libero) oraz Żuk, Gradowski (4), Hebda i Oczko
Jastrzębski Węgiel: Divis (27), Łomacz (1), Polański (6), Gawryszewski (4), Hardy (12), Gasparini (23), Rusek (libero) oraz Nowik, Pawliński, Yudin (4), Wika (2) i Pająk (1)