Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Cenne zwycięstwo jastrzębskich siatkarzy

01.03.2011 00:00 | 2 komentarze | m.g.

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla w pierwszym spotkaniu II rundy fazy play-off Ligi Mistrzów pokonali po pięciosetowym pojedynku w hali Jastor drużynę Noliko Maaseik.

Jastrzębski Węgiel mimo niepowodzeń w krajowych rozgrywkach wciąż zadziwia całą siatkarską Europę. Dziś po wspaniałym pojedynku pokonał belgijski zespół Noliko 3:2.

Spotkanie było jednak bardzo nierówne. Żaden z zespołów nie potrafił przejąć inicjatywy dłużej niż na czas trwania jednego seta i tak pierwszego dość łatwo wygrali goście, wykorzystując wiele błędów jastrzębian głównie w przyjęciu. Druga partia jednak padła łupem gospodarzy. Ważną rolę odegrały także dobre bloki zawodników Jastrzębskiego.

Trzeci set dobrze rozpoczęty przez Belgów została przez nich wygrany w dobrym stylu z dość dużą przewagą. W czwartym secie trener Bernardi zdecydował wprowadzić na boisko Wikę i Gaspariniego, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Obaj gracze dodali werwy swoim kolegom najpierw wyrównując stan meczu, a ostatecznie demolując Noliko w tie-breaku 15:7.

Jastrzębianie by awansować do Final Four tegorocznych rozgrywek LM muszą zwyciężyć w drugim spotkaniu, 8 marca w Belgii lub (jeśli przegrają rewanż) wygrać w decydującym tzw. "złotym secie" rozgrywanym na zasadach tie-breaku.

Jastrzębski Węgiel  - Noliko Maaseik  3:2 (17:25, 25:19, 19:25, 25:23, 15:7)

Jastrzębski Węgiel: Divis (7), Łomacz (2), Yudin (11), Polański (10), Gawryszewski (8), Hardy (12), Rusek (libero) oraz Pawliński, Wika (2), Przybyła, Pająk i Gasparini (18)
Noliko: Van Harskamp (3), Maan (12), Sidibe (10), Van Decraen (16), Van de Voorde (4), Wounembaina (7), Derkoningen (libero) oraz Klinkenberg (9), klapwijk (6), Eloi i Deroey