Jastrzębski Węgiel awansował do Final Four!

08.03.2011 00:00 | 4 komentarze | m.g.

Jastrzębscy siatkarze mimo porażki z belgijskim Noliko Maaaseik 0:3, zwyciężyli w tzw. "złotym secie", który ostatecznie dał im awans do czwórki najlepszych zespołów starego kontynentu.

Jastrzębianie mecz rozpoczęli bardzo słabo. Pierwszego seta przegrali zdobywając zaledwie 12 punktów. Druga odsłona także nie była najlepsza w wykonaniu gości i tego seta szybko wygrali gospodarze z Maaseik. Trzeci set wprowadził wyraźne ożywienie w grę zespołu z Jastrzębia-Zdrojuco od razu przełożyło się na znacznie lepszy wynik. Bardziej dynamiczny set zakończył się jednak porażką jastrzębian.

W takiej sytuacji o awansie do finałowego turnieju decyduje tzw. "złoty set" (rozgrywany na zasadach tie-breaku) - jego zwycięzca awansuje dalej.

W decydującej odsłonie Jastrzębski Węgiel grał bardzo pewnie, popełniając niewiele błędów. Końcówka była niezwykle zacięta i emocjonująca. Jastrzębski Węgiel wygrał złotego seta 17:15 i po raz pierwszy w historii zagra w turnieju finałowym Ligi Mistrzów, który zostanie rozegrany w dniach 26-27 marca w Bolzano. Gospodarzem będzie broniąca tytułu drużyna Trentino BetClic.

Noliko Maaseik - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:12, 25:16, 25:23)
złoty set: 17:15 dla Jastrzębskiego Węgla

Noliko: van Harskamp (3), Radović (8), Maan (13), Klinkenberg (14), Klapwijk (10), van Decraen (8), Derkoningen (libero) oraz Sidibe (3), Eloi i Deroey
Jastrzębski Węgiel: Divis (13), Łomacz (1), Yudin (2), Polański (4), Gawryszewski (1), Hardy (5), Rusek (libero) oraz Gasparini (21), Pawliński, Wika (2), Przybyła i Pająk (1)