Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

5:0 GKS-u w meczu na szczycie ligi okręgowej

04.04.2011 00:00 | 5 komentarzy | raf

Wysokim zwycięstwem mogą pochwalić się piłkarze GKS-u Jastrzębie, którzy pokonali wicelidera tabeli Silesię Lubomia 5:0. Bramki dla Gieksy zdobywałi: Kamil Gorzała, Arkadiusz Taraszkiewicz i Błażej Pawliczek.

Jastrzębianie atakowali od samego początku, jednak szczęście nie omijało bramkarza z Lubomi. Dopiero w 22 minucie u dało się przełamać dobra passę obrony. - Długie podanie trafiło do Kamila Jadach, którego strzał wybronił Tokarczyk, jednak przy dobitce Gorzały okazał się bezsilny - czytamy w relacji na stronie klubu.

W 43. minucie po wielu nieudanych próbach szczęście dopisało Arkadiuszowi Taraszkiewiczowi, który zdobył drugiego gola dla Jastrzębia.

Na kolejnego gola trzeba było czekać do 63. minuty. - W zamieszaniu przed polem karnym piłkę stracili obrońcy Silesii, ta trafiła do Taraszkiewicza, który pewnym uderzeniem ze środka pola karnego podwyższył wynik. Pomimo trzybramkowego prowadzenia jastrzębianie nie spuszczali z tonu - czytamy na stronie klubu.

Kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Po dośrodkowaniu Błażej Pawliczek główką podwyższył wynik na 4:0. Po chwili arbiter podyktował rzut karny za faul na Marcinie Bednarku. Karnego wykorzystał Kamil Gorzala. Było to dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Kolejny mecz,  jastrzębianie rozegrają 9 kwietnia o 16:00, a rywalem będzie Start Pietrowice Wielkie.

Silesia Lubomia - GKS Jastrzębie 0:5 (0:2)

0:1 Kamil Gorzała '22
0:2 Arkadiusz Taraszkiewicz '43
0:3 Arkadiusz Taraszkiewicz '63
0:4 Błażej Pawliczek '76
0:5 Kamil Gorzała '83 (karny)