Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Jastrzębski Węgiel wygrywa u siebie z Warszawą

05.10.2011 00:00 | 19 komentarzy | L.Kramarz

W pierwszym ligowym meczu na nowej hali Jastrzębski Węgiel pokonał zespół AZS Politechnika Warszawska 3:1. MVP spotkania został Michał Kubiak, który jednak zostaje w jastrzębskim klubie.

Na początku pierwszego seta zawodnicy grali punkt za punkt. Po stronie Jastrzębskiego Węgla mnożyły się błędy, które powodowały straty punktów. Po ataku Zbigniewa Bartmana zła passa gospodarzy została przerwana i Jastrzębski Węgiel zaczął doganiać gości (10:12). Błąd w zagrywce Jakopina oraz kiwka Michała Łasko zbliżyła punktowo dwie drużyny (15:16). Po błędzie w zagrywce Zbigniewa Bartmana, piłka setowa na konto gości. Jastrzębianom udało się doprowadzić do stanu 23:24. W tym momencie o czas dla Politechniki poprosił Radosław Panas. Po wznowieniu gry atak Michała Kubiaka wyrównał stan gry na 24:24. Jednak blok zawodnika z Warszawy zatrzymał jastrzębian i pierwszy pierwszy set kończy się 24:26.

Początek drugiego seta rozpoczął się od niewielkiej przewagi gospodarzy (3:1 i 6:4). Po ataku Żalińskiego goście zaczęli odrabiać straty (9:8). Siatkarze z Warszawy popełniali coraz mniej błędów. Po przerwie technicznej kolejne popsute zagrywki po stronie gości powiększyły przewagę Jastrzębian (19:16). Po udanych akcjach Jastrzębskiego Węgla o czas poprosił szkoleniowiec przyjezdnych. Dzięki błędowi środkowego Politechniki Warszawskiej jastrzębianie mieli szansę wykorzystać piłkę setową. Jednak goście obronili się i dopiero po kolejnym ataku Bartmana, gospodarze wygrali seta.

W trzecim secie od początku toczyła się wyrównana walka. Zawodnicy Politechniki Warszawskiej nie obronili ataku Zbigniewa Bartmana i przed pierwszą przerwą techniczną Jastrzębski Węgiel zszedł z parkietu z przewagą punktową. W dalszej części gry oba zespoły popełniały błędy w zagrywce. Kontratak Nowaka wyrównuje stan gry na 12:12. Końcówka seta to wymiana ciosów po obu stronach boiska. Gdy siatkarze z Warszawy wyrównali stan gry (23:23) Lorenzo Bernardi poprosił o czas. Po przerwie piłkę wykorzystał Michał Kubiak zdobywając asa serwisowego. Set zakończył się 25:23.

Czwartą partię meczu rozpoczął Michał Kubiak. W dalszej części spotkania następowały długie wymiany między drużynami, za które punkty zgarniali najczęściej goście. Jastrzębianie bardzo dobrze bronili piłki, natomiast goście zaskakiwali skutecznym blokiem. Po trzech udanych akcjach gospodarzy o czas ponownie poprosił szkoleniowiec Politechniki. As serwisowy Ardo Kreeka wyrównał stan puntów na 22:22. Ostatecznie set zakończył się wygraną Jastrzębian 32:30, a cały mecz 3:1.

Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska 3:1 (24:26 , 25:22 , 25:23 , 32:30)

Jastrzębski Węgiel: Michał Łasko, Raphael Margarigo, Zbigniew Bartman, Russel Holmes, Rob Bontje, Michał Kubiak, Paweł Rusek (L) oraz Bartosz Gawryszewski, Ashlei Nemer, Luciano Bozko

AZS Politechnika Warszawska: Wojciech Żaliński, Marcin Nowak, Grzegorz Szymański, Ardo Kreek, Vid Jakopin, Patrick Steuerwald, Damian Wojtaszek (L) oraz Krzysztof Wierzbowski, Maciej Gorzkiewicz, Maciej Krzywiecki, Maciej Zajder, Paweł Mikołajczak