Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

KMŚ: Kolejna wygrana Jastrzębskiego Węgla

10.10.2011 00:00 | 13 komentarzy | L.Kramarz

W drugim meczu Klubowych Mistrzostw Świata przeciwnikiem drużyny z Jastrzębia był Zenit Kazań. Spotkanie nie należało do najłatwiejszych, gdyż nasi zawodnicy potrzebowali pięciu setów aby wygrać mecz.

Początek pierwszego seta był wymianą ciosów po obu stronach siatki. Obydwie drużyny walczyły o każde oczko, jednak pierwsza przerwa techniczna należała do naszych przeciwników (6:8). Po wznowieniu gry Jastrzębianie wyprowadzali dobre kontry, a Zenit Kazań popełniał coraz więcej błędów własnych co zaowocowało zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla do 22.

Przez drugi set nasi zawodnicy przebrnęli w krótkim czasie. Zespół z Rosji nie radził sobie z zagrywką jak i z innymi elementami gry. Na pierwszej przerwie technicznej Jastrzębianie prowadzili 8:5, a po powrocie na boisko ustawiali tempo gry już do samego końca seta, który wygrali wynikiem 25:17. Stan gry 2:0.

W trzeciej partii spotkania, przeciwnicy Jastrzębskiego Węgla poprawili się we wszystkich elementach gry i tym razem to oni stawiali warunki. Zenit Kazań zdobywał punkty poprzez blok i poprawioną zagrywkę. W tym secie drużyna z Polski musiała uznać wyższość swoich przeciwników. Set został przez nich przegrany do 17. Stan gry 2:1.

Czwarty set może zostać określony mianem walki. Dla siatkarzy Zenitu Kazań była to ostatnia możliwość na odratowanie swojej sytuacji. Od początku toczyła się wyrównana gra po obu stronach siatki. Po drugiej przerwie technicznej zespół z Rosji zaczął odrabiać dwupunktową stratę i wyszedł na prowadzenie. Nasi siatkarze analogicznie do seta trzeciego nie radzili sobie z zagrywką przeciwnika oraz nie potrafili przebić się przez blok. Zenit Kazań wygrał seta do 21 i przedłużył swoje szanse na wygraną w tym spotkaniu.

Przez cały tie break trwała walka punkt za punkt. Tylko raz Jastrzębianom udało się odskoczyć swoim przeciwnikom na trzy „oczka” (12:9). Jednak ich przeciwnicy skutecznie odrobili straty i ponownie zaczęli walczyć o zwycięstwo w tej partii. Ostatecznie w walce zwyciężyła drużyna ze Śląska (19:17) i dzięki temu wygrała całe spotkanie 3:2.

W jutrzejszym meczu Jastrzębski Węgiel spotka się z Spartans Vancouver.

Jastrzębski Węgiel - Zenit Kazań 3:2 (25:22, 25:17, 11:25, 21:25, 19:17)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Vinhedo, Bartman, Kubiak, Holmes, Bontje, Rusek (L) oraz Nemer, Malinowski, Gawryszewski, Thornton i Bozko

Zenit Kazań: Apalikow , Vermiglio, Siwożelez, Wołkow, Priddy, Michajłow, Obmochajew (L) oraz Cheremisin, Babechine i Gutsaljuk.