Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

8 medali sekcji H2O na Mistrzostwach Śląska

30.11.2011 00:00 | 1 komentarz | dam

W sobotę 26 listopada, w Knurowie odbyły się Mistrzostwa Śląska 10-latków w pływaniu. W zawodach wzięli udział pływacy sekcji pływackiej H2O z Jastrzębia. Konkurencja była duża, bo startowało aż 250 zawodników.

Bardzo dobrze spisał się Piotr Mosoń, który zdobył złoto w sztafecie 4x50 stylem zmiennym, a także zdobył jeszcze trzy złote medale (100 m stylem zmiennym, 200 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem motylkowym) oraz jeden srebrny (100 m stylem dowlonym). Paweł Gwóźdź stanął na drugim stopniu podium w konkurencji 50 m stylem klasycznym. Dwa brązowe medale za 100 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem motylkowym zdobył Samuel Mosoń.

Dodatkowo Piotr Mosoń otrzymał kryształowy medal za zdobycie czwartego miejsca w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Polski.

Oprócz nich sekcję pływacką H2O reprezentowali: Anna Jędryka, Klaudia Franke, Kamil Karzełek oraz Paweł Gwóźdź.