Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Polacy ponownie przegrywają ze Słowenią

01.04.2012 00:00 | 1 komentarz | dam

Drugi mecz towarzyski między reprezentacjami Polski i Słoweni zakończył się zwycięstwem przyjezdnych. W obu meczach Polacy przegrali 2:1.

Pierwsza tercja miała spokojny przebieg choć Polska mogła już przegrywać dwoma punktami. Słoweńcy dwa razy uderzali w słupek bramkarza Polski.

W kolejnej tercji Słoweńcy zaczęli mocniej atakować. Większość akcji działa po stronie Polski. Pod koniec drugiej odsłony Polacy byli blisko stracenia bramki kiedy to nasz bramkarz wyjechał za daleko i wybił krążek, a ten trafił wprost pod kij Słoweńca. Zawodnik przyjezdnych jednak nie zdołał dobrze odebrać krążka i celnie trafić w bramkę. Na 3 minuty przed końcem tercji gola Polakom strzela Gregorec.

Początek ostatniej tercji dobrze rozpoczął się dla Polaków. Już w 42. minucie krążek do bramki wrzucił Mateusz Rompkowski. Gospodarze mieli jeszcze kilka dobrych okazji do strzelenia bramki ale w bramce dobrze spisywał się golkiper ze Słoweni. Minutę przed końcem meczu Słoweńcy zdążyli jeszcze pokonać Przemysława Odrobnego w bramce. Drugi mecz zakończył się kolejną przegraną reprezentacji Polski.

Polska - Słowenia 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
0:1 Blaz Gregorc 27'
1:1 Mateusz Rompkowski - Maciej Urbanowicz 37'
1:2 Ziga Jeglic 59'