Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Druga przegrana Jastrzębskiego Węgla ze Skrą

05.04.2012 00:00 | 5 komentarzy | L.Kramarz, dam

Drugi mecz między PGE Skrą Bełchatów a Jastrzębskim Węglem zakończył się przegraną jastrzębian 3:0. Siatkarze będą walczyć o 3. miejsce z drużyną drugiej półfinałowej pary.

W drugi półfinałowy mecz oba zespoły weszły w bardzo dobrym stylu. Zawodnicy już na starcie nie dawali sobie taryfy ulgowej i grali punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną zeszli przy jednopunktowym prowadzeniu gości. Po wznowieniu gry punkt z ataku zdobył Kurek. W kolejnych minutach spotkania pojawiła się seria zepsutych zagrywek po obu stronach siatki (10:11). Przy stanie 14:12 Falasca zdobył punkt z kiwki i o czas poprosił Lorenzo Bernardi. Po powrocie na boisko bełchatowianie nadal utrzymywali przewagę i to oni prowadzili na drugiej przerwie technicznej (18:15). Na nic zdały się zmiany po stronie Jastrzębskiego Węgla oraz czas wzięty przez szkoleniowca naszych siatkarzy (20:15). W końcówce seta to gospodarze okazali się lepsi i w rezultacie wygrali go do 19.

Drugi set rozpoczął się niezbyt szczęśliwie dla Jastrzębskiego Węgla (5:3). Skuteczny atak Bartmana, a później Łasko doprowadziły do remisu 8:8. Zawodnicy obu drużyn szli punkt za punkt - najpierw 11:10, potem remis 14:14. Na drugą przerwę techniczną jastrzębianie schodzą z dwupunktową stratą. Po przerwie jastrzębianie jakby opadli z sił. O czas poprosił trener Jastrzębskiego Węgla. Zepsuta piłka Winiarskiego doprowadziła do remisu po 21. Obie drużyny grały punkt za punkt. Szkoleniowiec Skry poprosił o przerwę. Skuteczny atak Kubiaka doprowadził do remisu (24:24). Falasca zakończył set asem serwisowym.

Przy stanie 16:14 zawodnik Bełchatowa zaserwował w aut, jednak gospodarze jednak szybko odzyskali punkty. Niezadowolony Lorenzo Bernardi po raz kolejny poprosił o przerwę. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie potrafili podjąć walki ze Skrą. Przewaga punktowa między drużynami powiększała się. Przy stanie 22:16 atakiem Łasko jastrzębianie odzyskali piłkę i zdobyli 2 punkty. Bełchatowianie mieli pierwszą piłkę meczową przy stanie 24:18. Jastrzębianie jeszcze próbowali się obronić, ale atak Wlazłego zakończył mecz.