Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Dominik Ząbczyński Mistrzem Polski Weteranów

20.08.2012 00:00 | 0 komentarzy | L.Kramarz

W niedzielę 19 sierpnia w Ludwikowicach Kłodzkich odbył się bieg alpejski - III Bieg Na Wielką Sowę. Bieg NWS posiada podwyższoną kategorię Ligi – kat.S, w związku z tym punkty zdobyte na Sowie zostały pomnożone razy dwa.

Mieszkaniec naszego miasta, Dominik Ząbczyński, wywalczył tytuł Mistrza Polski Weteranów w biegach górskich kat. M40. Mistrzostwa odbyły się w ramach otwartego biegu na Wielką Sowę. Zawodnicy mieli do pokonania dystans o długości 9.2km i jak można się domyślić meta znajdowała się na szczycie Wielkiej Sowy.

Rywalizacja została wygrana przez reprezentanta Białorusii (Slavenski Ilya), na drugim miejscu stanął Kenijczyk (Cheboi Ben), a klasyfikację medalową zamknął polak – Dariusz Kruczkowski. W klasyfikacji ogólnej jastrzębianin zajął 12. miejsce.