imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Polki wygrały z Koreankami na zakończenie turnieju

01.10.2012 00:00 | 0 komentarzy | dam

W niedzielę na lodowisku Jastor zmierzyła się drużyna reprezentacji Polski kobiet z kadrą Korei Południowej. Po zaciętej końcówce, lepsze okazały się być Polki.

Zawodniczki z Polski wiedziały, że bez względu na wynik tego spotkania nie przejdą do kolejnego etapu kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Mimo, to zawalczyły do końca i zwyciężyły 3:2.

W pierwszej tercji to Polkom udało się strzelić gola. W drugiej tercji kibice nie doczekali się żadnych bramek. Szczególnie emocjonująca była ostatnia tercja. Wtedy to zobaczyliśmy 4 gole. W 51. minucie wyrównującego gola dla Korei Południowej strzeliła Jo Su Sie. Pięć minut później Izabela Malinowska zapewniła jednopunktową przewagę drużynie Polek. Chwilę potem Koreanki znowu pokonały bramkarkę z Jastrzębia, Agatę Kosińską. Remis 2:2 nie wchodził jednak w grę, bo Polki chciały dobrze zaprezentować się przed swoją publicznością. 37 sekund przed końcem spotkania gola na wagę zwycięstwa strzeliła Marta Bigos.

Reprezentacja Polski jednak nie za gra na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Polki w turnieju znalazły się na drugim miejscu (na pierwszym Holandia), a tylko zwycięzca przechodził do kolejnego etapu rozgrywek.

Polska - Korea Południowa  3:2 (1:0, 0:0, 2:2)