Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Jastrzębski Węgiel wygrał we Francji. Jest w 1/8 CEV

01.11.2012 00:00 | 5 komentarzy | raf

W rewanżowym spotkaniu 1/16 Pucharu CEV Jastrzębski Węgiel pokonał we Francji drużynę Rennes Volley 35 3:0 i tym samym awansował do następnej rundy tych rozgrywek.

Pierwszego seta lepiej zaczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Ale już na pierwszą przerwę techniczną jako prowadzący schodzili jastrzebianie. Francuzi popełniali dużo błędów, a to pozwoliło Jastrzębskiemu Węglowi wygrać tą partię do 15.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Zawodnicy z Rennes prowadzili już 13:8. Przy stanie 22:19 dla gospodarzy, w polu zagrywki stanął Tiago Violas i wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie 23:22. Set zakończył się wygraną do 23 punktów.

Ostatni set był najbardziej wyrównany. Najpierw na prowadzenie wyszli Francuzi, później drużyna z Jastrzębia, następnie znów prowadziła drużyna z Francji. Na szczęście los sprzyjał naszej drużynie. Zawodnicy potrafili wstrzymać nerwy i po autowym ataku drużyny z Rennes to jastrzębianie cieszyli się ze zwycięstwa.

W następnej rundzie pucharu CEV nasz zespół zmierzy się z tureckim zespołem Maliye Milli Piyango Ankara.

Rennes Volley 35 - Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 23:25, 23:25)
Rennes Volley: Lamoise, Repak, Ah-Kong, Weyl, Pupart, Grebennikov, Ragondet (libero) – Frangolacci
Jastrzębski Węgiel: Łasko, Martino, Bontje, Tischer, Holmes, Kubiak, Popiwczak (libero) – Gierczyński, Violas, Zbierski