Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Jastrzębski Węgiel wygrywa ze Skrą Bełchatów

05.01.2013 11:14 | 8 komentarzy | dam

Jastrzębski Węgiel pokonał Skrę Bełchatów w wyjazdowym spotkaniu 14. kolejki PlusLigi. Choć nie było łatwo pokonać wicemistrza Polski, jastrzębianie zwyciężyli 3:0.

Zdjęcie archiwalne

Początek meczu rozpoczął się od wyrównanej walki obu drużyn. Najpierw gospodarze prowadzili 4:1 ale szybko jastrzębianie odrobili straty. Już na pierwszą przerwę techniczną podopieczni Lorenzo Bernardiego prowadzili dwoma punktami. Mimo groźnych ataków bełchatowian, siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie pozwalali na objęcie prowadzenia przez gospodarzy. W końcówce Skra zbliżyła się swojego przeciwnika (21:22), ale pierwszy set asem serwisowym zakończył Mateusz Malinowski.

Druga odsłona toczyła się podobnie jak poprzednia. Dobra gra Simona Tischera i Russela Holmesa zaowocowały dwupunktowym prowadzeniem na pierwszą przerwę techniczną. Kolejne punkty siatkarzy Jastrzębskiego Węgla zmusiły trenera rywali, Jacka Nawrockiego, do skorzystania z czasu. To jednak nie pomogły bo chwilę później po asie serwisowym Michała Łasko jastrzębianie prowadzili 13:9. Do końca tej odsłony pomarańczowi prowadzili kilkoma punktami, ale set zakończył się poprzez przyznanie żółtej kartki dla bełchatowian za przedłużanie gry.

Trzeci set był najbardziej zacięty. Obie drużyny co chwile prześcigały się w walce o punkty. Dopiero przed drugą przerwą techniczną gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie (16:13). Jastrzębianom udało się jednak doprowadzić do remisu (19:19). Pierwszą piłkę setową miała Skra, jednak podopieczni Lorenzo Bernardiego nie odpuszczali. Mecz zakończył się trafieniem piłki w siatkę przez zawodnika gospodarzy. Tym samym siatkarze Jastrzębskiego Węgla mogli się cieszyć ze zwycięstwa za trzy punkty.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 26:28)

Skra Bełchatów: Wlazły (20), Pliński (8), Kłos (7), Cupkovic (5), Bonifante (1), Winiarski (5), Zatorski (libero) oraz Kooistra(1), Muzaj, Woicki i Bąkiewicz (3)

Jastrzębski Węgiel: Łasko (14), Martino (5), Czarnowski (11), Tisher (5), Holmes (2), Kubiak (15), Wojtaszek (libero) oraz Gierczyński (2), Violas i Malinowski (1)