Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Zwycięstwo Jastrzębskiego na początek play-off

16.02.2013 10:48 | 2 komentarze | dam

W pierwszym meczu fazy play-off Jastrzębski Węgiel wygrał z drużyną Effectora Kielce 3:0. Kolejny mecz 16 lutego w sobotę o godz. 17:00.

Zdjęcie archiwalne

Już na początku spotkania zawodnicy Jastrzębskiego Węgla wysunęli się na prowadzenie. Na pierwszą przerwę techniczna schodzili z dwupunktowym prowadzeniem, a na drugiej wyprzedzili rywali już czterema punktami. Gra jastrzębian stała na wysokim poziomie. Set zakończył się atakiem Michała Łasko.

W drugi set ponowie padł łupem Jastrzębskiego Węgla. Dzięki skutecznym akcjom Michała Łasko jastrzębianie na początku wypracowali sobie kilkupuktową przewagę (7:3). Zawodnicy z Kielc nie mogli przebić się przez mur pomarańczowych. Podopieczni Lorenzo Bernardiego nie pozostawili złudzeń i wygrali ten set 25:17.

Ostatnia odsłona była najciekawsza. Wtedy bowiem goście już na początku objęli czteropunktowe prowadzenie (1:5). Jastrzębianie nadrobili trochę punktów ale nadal na prowadzeni byli kielczanie. Dopiero po drugiej przerwie technicznej, w dużej mierze dzięki atakom Martino, siatkarze z Jastrzębia wyrównali wynik. Mimo zaciętej walki to zawodnicy Jastrzębskiego  Węgla wygrali ten set i to z niemałą przewagą (25:21).

Jastrzębski Węgiel - Effector Kielce 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)
Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Tischer, Holmes, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Martino, Polański.
Effector Kielce: Zniszczoł, Staszewski, Kokociński, Danger, Penczev, Kozłowski, Sufa (libero) oraz Milczarek, Pająk, Józefacki, Orczyk.