Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Tym razem Jastrzębski Węgiel uległ Effectorowi

25.02.2013 09:02 | 5 komentarzy | dam

W trzecim meczu play-off Jastrzębski Węgiel przegrał na wyjeździe z Effectorem Kielce 3:2. Stan rywalizacji 2:1 dla Jastrzębia. Kolejny mecz odbędzie się 25 lutego o godzinie 18:00.

Początek spotkania lepiej rozpoczął się dla kielczan. Już na pierwszej przerwie zawodnicy Effectora prowadzili kilkoma punktami. Jastrzębianie jednak zdołali wyjść na prowadzenie chwilę później. Walka punkt za punkt toczyła się już do końca meczu, ale tym razem górą byli gospodarze (25:23).

Drugi set padł łupem jastrzębian. Już na początku m.in. dzięki atakom Kubiaka pomarańczowi objęli bezpieczne prowadzenie (4:9). Rywale nie mieli co liczyć na odrobienie strat. Tak było już do końca tej partii, którą wygrali podopieczni Lorenzo Bernardiego (13:25).

Kolejna odsłona była bardzo wyrównana. Najpierw prowadzenie objęli kielczanie, ale już na pierwszą przerwę techniczną jastrzębianie schodzili z 4-punktowym prowadzeniem. Dzięki Armando Dangerowi kielczanie niebezpiecznie zbliżali się do Jastrzębskiego Węgla. Na ratunek przyszedł Michał Łasko i jastrzębianie znowu mogli czuć się bezpiecznie (11:16). Gospodarze jednak nie odpuszczali, ale ostatecznie set wygrali zawodnicy z Jastrzębia (23:25).

Czwarty set lepiej rozpoczął się dla Effectora Kielce. Do pierwszej przerwy gospodarze prowadzili już 8:3. Trener Lorenzo Bernardi postanowił wtedy wprowadzić kilka zmian na boisku. Jastrzębianie zaczęli powoli gonić swoich rywali. Dobra dyspozycja Dangera zadecydowała jednak o zwycięstwie kielczan(25:21).

Ostatnia odsłona rozpoczęła się wymianą punktów po obu stronach siatki (3:3). Na prowadzenie wysunęli się kielczanie. Przy stanie 8:5 nastąpiła zmiana boiska. Za sprawą Michała Łasko pomarańczowi zaczęli odrabiać straty (11:10). Dobra forma kielczan w tym meczu zadecydowała o zwycięstwie Effectora.

Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 13:25, 23:25, 25:21, 15:12)

Effector Kielce: Zniszczoł, Milczarek, Kokociński, Danger, Penczev, Kozłowski, Sufa (libero) oraz Orczyk, Pająk, Józefacki

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Tischer, Holmes, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Violas, Malinowski, Polański, Martino