Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Biegacze na orientację zdobyli Mistrzostwo Śląska

19.06.2013 11:14 | 3 komentarze | jus

15 i 16 czerwca biegacze na orientację brali udział w Mistrzostwach Śląska. Pierwszy dzień organizowany był na terenie Jastrzębia-Zdroju, a drugi w Wodzisławiu Śląskim. Zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju wywalczyli 10 medali.

W sobotę w lesie między Ruptawą a Moszczenicą rozgrywane były Sztafetowe Mistrzostwa Śląska. Udział w nich wzięło 40 ekip, które składały się z trzech zawodników. Jastrzębscy biegacze z UKS ZSZ Jedynka zdobyli 6 medali.

Tytuły mistrzowskie wywalczyły zespoły w składach: Paulina Mrózek, Krystyna Mastela, Sabina Bodzek (młodziczki), Krzysztof Masny, Paweł Masztalski, Krzysztof Bodzek (seniorzy) oraz Artur Tomanek, Tomasz Majda i Łukasz Kołeczko (weterani).

Drugie miejsca w swoich kategoriach wywalczyli: Kinga Harasymiuk, Aleksandra Surowy, Adrianna Rosłoń (juniorki młodsze) oraz Weronika Kąsek, Piotr Rosłoń i Błażej Kołeczko (dzieci).

Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli: Krzysztof Tomanek, Bartłomiej Majda i Bartosz Kołeczko (młodzicy).

Niedzielne sprinterskie Mistrzostwa Śląska w Biegach na Orientacje rozgrywane były na wodzisławskiej starówce. Udział w nich wzięło 360 osób. Tytuły mistrzowskie zdobyli: Kinga Harasymiuk, Martyna Makuła, Jarosław Borgiel oraz Marcin Pasek. W zawodach wystartowali także uczniowie SP nr 5 którzy startowali w kategoriach dla początkujących. Byli to Kamil Wierzbicki (I miejsce M14B), Mateusz Wysmoliński (II miejsce M12B) i Patryk Wikłacz (III miejsce M14B).