Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Jastrzębski Węgiel wygrał z BBTS-em 3:1

11.11.2013 11:21 | 6 komentarzy | dam

W niedzielę w Jastrzębiu odbył się kolejny mecz PlusLigi, w którym zmierzyli się Jastrzębskie Węgiel i BBTS Bielsko-Biała. Jastrzębianie pewnie wygrali oddając tylko jeden set.

Mecz rozpoczął się po myśli jastrzębian. Już na początku wypracowali sobie przewagę, choć drużyna z Bielska-Białej starała się gonić wynik. Zawodnicy Lorenzo Bernardiego na drugą przerwę techniczną schodzili z dwoma punktami przewagi. Trener gości dwa razy prosił o czas dla swojej drużyny, ale nie przełożyło się to na lepszą grę. Set zakończył atak Michała Łaski (25:21).

Na początku drugiego seta to goście zdobywali pierwsze punkty. Jastrzębianie jednak szybko nadrobili straty i utrzymali prowadzenie już do końca. Pod koniec seta BBTS zbliżał się niebezpiecznie do wyrównania, ale dobre ataki po stronie pomarańczowych dały im zwycięstwo (25:21).

Wydawało się, że trzeci set znowu padnie łupem Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie tę odsłonę rozpoczęli lepiej, ale to na drugą przerwę techniczną to zawodnicy z Bielska-Białej schodzili z przewagą. Pierwszą piłkę setową jastrzębianie zdołali wybronić, ale drugiego ataku nie udało im się wybornić (22:25).

Czwarta partia była na początku wyrównana. Po pierwszej przerwie technicznej jastrzębianie wysuwali się na prowadzenie. Dobrze funkcjonujący blok i atak w drużynie Jastrzębskiego Węgla zaowocował wysoką przewagą (16:9). Set zakończył się popsutym serwisem Vlka (25:14).

Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 25:21, 22:25, 25:14)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Van de Voorde, Kubiak, Filippov, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Popiwczak, Pajenk, Masny.

BBTS Bielsko-Biała: Fijałek, Vlk, Błoński, Kalembka, Gonzalez, Buniak, Swaczyna (libero) oraz Stojković, Czauderna (libero), Bućko, Kwasowski, Akimienka.