Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Druga wygrana Jastrzębskiego Węgla z Radomiem

07.03.2014 20:54 | 2 komentarze | dam

Drugi mecz Jastrzębskiego Węgla i Czarnych Radom zakończył się zwycięstwem jastrzębian 3:0. Stan rywalizacji to 2:0 na korzyść Pomarańczowych. Kolejny mecz zostanie rozegrany w Radomiu.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gości. Na pierwszą przerwę to oni schodzili z boiska jako zwycięzcy. Wydawało się, że radomianie są lepiej przygotowani niż w poprzednim meczu. Jastrzębianie jednak powoli zaczęli odrabiać straty. Po drugiej przerwie toczyła się walka punkt za punkt, aż do końca meczu. Pojedynek wygrali gospodarze (28:26).

W drugim secie jastrzębianie nie dali szans rywalom. Już na początku wypracowali sobie wysoką przewagę. Siatkarzom Czarnych Radom nie udało się doprowadzić nawet do remisu. Na drugiej przerwie technicznej zawodnicy Lorenzo Bernardiego prowadzili siedmioma punktami. Jasne było już, że nie odpuszczą drugiego seta. Ostatecznie druga odsłona zakończyła się wynikiem 25:18.

W trzecim secie radomianie próbowali nawiązać równą walkę. Początek to niewielka przewaga Jastrzębskiego Węgla. Po pierwszej przerwie goście zdołali dwa razy doprowadzić do remisu. Jastrzębianie po drugiej przerwie zaczęli oddalać się punktowo od swoich rywali. Mecz zakończył się serwisem Kubiaka.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:0 (28:26, 25:18, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Malinowski, Marechal, Bontje

Cerrad Czarni Radom: Neroj, Wachnik, Westphal, Kooistra, Kamiński, Piovarci, Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Radomski, Gutkowski, Grzechnik