Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Brąz Ligi Mistrzów dla Jastrzębskiego Węgla!

23.03.2014 16:03 | 18 komentarzy | dam

Jastrzębski Węgiel trzecią drużyną w Europie. Nasi siatkarze pewnie wygrali 3:1 z Zenitem Kazań w meczu o brąz Ligi Mistrzów.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla już na początku pierwszego seta wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Na pierwszą przerwę schodzili z sześcioma punktami przewagi. Gdy ich rywale zaczęli odrabiać starty, przerwę na żądanie wziął Lorenzo Bernardi. Rosjanie najbliżej wyrównania byli, gdy zbliżyli się na dwa punkty (21:19), ale rozpędzeni jastrzębianie dokończyli seta po swojemu i wygrali 25:21.

Druga odsłona zaczęła się od wyrównanego pojedynku po obu stronach siatki. Tym razem z prowadzenia przed pierwszą przerwą cieszyli się Rosjanie. Jastrzębianie zdołali wyjść na prowadzenie, ale ich rywale po chwili wyrównali (16:16). Siatkarze Zenitu Kazań nie przestali atakować i doprowadzili do pierwszego setbola, który wykorzystał Roman Jakowlew (20:25).

Trzeci set lepiej rozpoczęli jastrzębianie. Od początku utrzymywali niewielką przewagę punktową. Gdy Rosjanie próbowali ich dogonić, Pomarańczowy odrabiali straty. Na drugą przerwę techniczną zawodnicy Lorenzo Bernardiego schodzili z pięcioma punktami przewagi. Tym razem jastrzębianie nie dali szansy swoich przeciwnikom i skutecznie wygrali trzeciego seta.

Kolejna odsłona była bardziej wyrównana niż poprzednia. Obie drużyny od początku wymieniały się punktami. Najpierw było 4:4, później 9:9 i 12:12. Rosjanie potrzebowali przerwy na żądanie przy stanie 20:19 dla Jastrzębskiego Węgla. Na nic się to jednak zdało bo jastrzębianie przeprowadzali skuteczne ataki i nie dali przeciwnikom przejąć inicjatywy.  Ostatecznie siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali set 25:23 i cały mecz 3:1.

Jastrzębski Węgiel - Zenit Kazań 3:1 (25:21, 20:25, 25:17, 25:23)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Malinowski, Van de Voorde, Filippov, Marechal

Zenit Kazań: Michajłow, Anderson, Grbić, Siwożelez, Apalikow, Wołkow, Werbow (libero) oraz Babiczew, Abrosimow, Jakowlew