Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Jastrzębski Węgiel w półfinale PlusLigi

29.03.2014 19:09 | 0 komentarzy | dam

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla awansowali do półfinału PlusLigi, po zwycięskim meczu z drużyną Cerrad Czarni Radom. Jastrzębianie wygrali 3:0.

Zdjęcie archiwalne

Piątkowe spotkanie lepiej rozpoczęli Pomarańczowi. Na pierwsze przerwę schodzili z czterema punktami przewagi. Po przerwie jednak radomianie zaczęli deptać im po piętach (13:13). Jastrzębianie wykorzystali błędy swoich rywali i oddalili się na kilka punktów. Z ataków Czarnych Radom niewiele się zdało, bo jastrzębianie wygrali pierwszego seta 25:16.

W drugiej odsłonie podopieczni Lorenzo Bernardiego dalej kontrolowali grę. Po pierwszej przerwie, trener Czarnych Radom poprosił o czas. Jego drużyna przegrywała wtedy pięcioma punktami. Jastrzębianie kontynuowali skuteczne ataki i bez problemu wygrali w drugim secie. Tym razem partia zakończyła się zepsutą zagrywką siatkarzy z Radomia.

Kolejny set to nadal dominacja Jastrzębia. Pomarańczowi szybko wypracowali sobie bezpieczna przewagę (8:4, 15:8). Było już jasne, że ich rywale nie zagrożą jastrzębianom. Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał trzeciego seta 25:19 i cały mecz 3:0.

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 18:25, 19:25)

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Wachnik, Ostrowski, Neroj, Wetsphal, Filipowicz (libero) oraz Gutkowski, Kędzierski, Faryna, Radomski, Kamiński.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Van de Voorde, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Bontje, Popiwczak, Marechal, Malinowski, Filippov.