środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

Jastrzębski Węgiel zagra o brązowy medal

13.04.2014 18:04 | 12 komentarzy | dam

Jastrzębianie przegrali trzeci mecz półfinału PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów. Teraz Pomarańczowi będą walczyć o brązowy medal.

Pierwszy punkt w meczu zdobyli jastrzębianie. Skra szybko zaczęła atakować i prowadziła trzema punktami na pierwszej przerwie technicznej. Rywale Jastrzębia szybko odskoczyli punktowo (16:9), a podopieczni Lorenzo Bernardiego zmniejszyli dystans dopiero w końcówce pierwszego seta (20:23). Niestety zabrakło już czasu na nawiązanie równej walki i bełchatowianie wygrali 25:23.

W drugim secie ponownie to Skra Bełchatów objęła początkowe prowadzenie. Sporo punktów zawdzięczać mogą Wlazłemu. Jastrzębianie byli najbliżej wyrównania przy wyniku 9:10, ale bełchatowianie szybko zwiększyli przewagę.  Zmiany, które wprowadzał Lorenzo Bernardi na niewiele się zdały. Na drugiej przerwie Jastrzębski Węgiel tracił pięć punktów. Bełchatowianie pewnie wygrali drugi set 25:18.

Na początku drugiej odsłony jastrzębianie objęli prowadzenie 4:3. Na pierwszej przerwie to jednak zawodnicy Skry Bełchatów mieli trzy punkty przewagi. Dalszy scenariusz tej partii był taki jak w poprzednich setach. Bełchatowianie znowu nie dali szansy jastrzębianom i wygrali w setach 3:0.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 18:25, 17:25)
Jastrzębski Węgiel: Łasko, Pajenk, Masny, Kubiak, Marechal, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski, Van de Voorde
PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Kłos, Conte, Wrona, Uriarte, Antiga, Zatorski (libero) oraz Maćkowiak, Brdjović