Pobiegły na 5+. Zwyciężyła Wioletta Frankiewicz

26.05.2014 14:00 | 5 komentarzy | dam

W minioną niedzielę w naszym mieście odbywał się I Jastrzębski Bieg Kobiet "Kobiety na 5+". Zwyciężczynią została Wioletta Frankiewicz, która przebiegła trasę w czasie 19:22.

Na starcie stanęło 371 pań. Każda z nich miała do pokonania 5,5-kilometrową trasę, która biegła od Stadionu Miejskiego przez Aleję Piłsudskiego i Jana Pawła II. Meta biegu znajdowała się również na stadionie.

Biegaczki po zakończonym biegu otrzymały różę oraz pamiątkowy medal. Zwyciężczynią została Wioletta Frankiewicz - wielokrotna mistrzyni Polski, a także olimpijka z Aten i Pekinu. Na drugim miejscu znalazła się Ewa Kucharska z Pszczyny, a na trzecim stopniu podium stanęła Gabriela Rolka z Nowego Sącza. Tuż za podium, na 4. miejscu uplasowała się reprezentantka jastrzębskiego klubu biegacza, Dagmara Dziuk, która pokonała trasę w czasie  20:52.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie biegjastrzebie.pl.