Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Jastrzębianie na podium biegu na Śleżę

01.06.2014 10:58 | 2 komentarze | dam

31 maja w miejscowości Sobótka odbył się 21. Bieg na Ślężę. W biegu startowali jastrzębianie - Dagmara Dziuk, Damian Zawierucha i Dominik Ząbczyński.

Zdjęcie archiwalne

Bieg był Mistrzostwami Polski w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie. Ukończyło go blisko 500 zawodników, którzy mieli do pokonana dystans pięciu kilometrów.

Jastrzębianie uplasowali się na wysokich miejscach w swoich kategoriach wiekowych. Dagmara Dziuk w kategorii open kobiet zajęła 6. miejsce, a w swojej kategorii (M20) wiekowej 2. miejsce. Również srebro w swojej kategorii wiekowej (M40) zdobył Dominik Ząbczyński (23. w open mężczyzn). Trasę najszybciej z jastrzębian przebiegł Damian Zawierucha, który upasował się na 17. miejscu w kategorii open oraz na 7. w kategorii M30. Karolina Zoremba z Klubu Biegacza MOSiR zajęła 34. miejsce w kategorii open kobiet oraz 2. miejsce w kategorie wiekowej K17.