Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Inauguracja udana. GKS wygrywa z Górnikiem

27.07.2014 16:03 | 0 komentarzy | dam

Piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie wygrali swój pierwszy mecz w trzecioligowym sezonie. Jastrzębianie pokonali u siebie drużynę Górnik Wesoła 1:0.

Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni. To oni mieli pierwszą okazje do zdobycia bramki. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę. Podopieczni Grzegorza Łukasika zaczęli coraz częściej atakować i ostatecznie sytuację wykorzystali w 43. minucie, kiedy piłkę odbitą od słupka dobił głową Wojciech Caniboł.

Druga połowa nie przyniosła goli, jednak kibice nie mogli narzekać na brak akcji. W trakcie doszło do nieprzyjemnej sytuacji, kłótnia dwóch zawodników obu drużyn zaowocowała dwiema czerwonymi kartkami. Drużyna Górnika mecz musiała kończyć w dziewiątkę, ze względu na jeszcze jedną czerwoną kartkę dla Thiama.

GKS 1962 Jastrzębie - Górnik Wesoła 1:0 (1:0)
1:0 Caniboł - 43'

GKS 1962 Jastrzębie: Deege - Zajączkowski, Szymura, Kocerba, Duda - Hajczuk (74. Duda), Tront, Gorzała, Weis (77. Szczęch) - Jadach (86. Wojtków), Caniboł.

Górnik Wesoła: Matras - Tuleja, Wujec, Grzech, Czapla - Jaskiernia (71. Pałka), Sarzała, Szumilas (71. Stokłosa), Siwek - Haftkowski, Thiam.