Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

3:1 z Szombierkami. Pewna wygrana na wyjeździe

14.09.2014 14:42 | 2 komentarze | dam

Zwycięstwem 3:1 zakończył się wyjazdowy mecz GKS-u 1962 Jastrzębie z Szombierkami Bytom. Jastrzębianie awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie gospodarze mieli kilka okazji do strzelenia bramek, ale obronną ręką wychodził z nich Grzegorz Drazik. Pierwszy gol padł w 19. minucie. Akcja Jadach-Szczęch-Caniboł zakończył się bramką dla GKS-u.

W drugiej połowie kibice mogli zobaczyć więcej bramek. Najpierw w 63. minucie, po błędzie obrony Bytomia, drugą bramkę zdobył Kamil Jadach. Mecz na chwilę musiał zostać przerwany ze względu na zachowanie kibiców na stadionie. Po chwili jednak sędzia wznowił grę. W 83. minucie gospodarzom udało się strzelić honorowego gola z rzutu wolnego. Jastrzębianie odpowiedzieli po kilku minutach. Ponownie na listę strzelców wpisał się Kamil Jadach.

Szombierki Bytom - GKS 1962 Jastrzębie 1:3 (0:1)
0:1 Caniboł, 19 min.
0:2 Jadach, 63 min.
1:2 Pach, 83 min. (wolny)
1:3 Jadach, 90 min.

Szombierki Bytom: Rosół - Konaszczuk (46. Makowski), Sobota (59. Ryś), Dzido, Śliwa (70. Stefaniak) - Szafrański, Kasprzyk, Rosiński (79. Krzykawski), Pączko - Kuliński, Pach.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik - Zajączkowski, Pacholski, Szymura (53. Duda), Kulawiak - Kopacz, Gorzała (73. Wojtków), Tront, Szczęch - Jadach, Caniboł (67. Hajczuk).