Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Drugie zwycięstwo JW w Lidze Mistrzów

19.11.2014 12:03 | 3 komentarze | dam

Pewne zwycięstwo u siebie odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla podczas wtorkowego meczu Ligi Mistrzów. Pomarańczowi zmierzyli się z mistrzem Bułgarii, Marek Union-Ivkoni Dupnitsa i wygrali 3:0.

Początek meczu był wyrównany. Jastrzębianie dopiero po pierwszej przerwie technicznej zaczęli oddalać się od rywala. Gra toczyła się pod dyktando gospodarzy. Set zakończył się wynikiem 25:13.

Kolejna odsłona zaczęła się dla podopiecznych Roberto Piazzy wyśmienicie. Na pierwszej przerwie prowadzili 8:0. Bułgarzy zaczęli odrabiać straty i wykorzystywać błędy jastrzębian. Byli jednak za mało skuteczni by nawiązać równą walkę i ostatecznie przegrali 25:16.

Trzeci set lepiej rozpoczęli zawodnicy rywala. Wymiana piłek trwała do pierwszej przerwy. Później to znowu jastrzębianie zdominowali grę. Wysoką przewagę utrzymali już do końca spotkania (25:15).

Jastrzębski Węgiel - Marek Union-Ivkoni Dupnitsa 3:0 (25:13, 25:16, 25:15)

Jastrzębski Węgiel: Malinowski, Gierczyński, Masny, Kosok, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Formela.

Marek Union-Ivkoni Dupnitsa: Gjorgiev, Elczinov, Velkov, Veliczkov, Duszkov, Apostołov, Bożiłov (libero) oraz Ivanov, Dulczev, Łobutov.