Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Trzy punkty Pomarańczowych w meczu z Lubinem

01.12.2014 22:51 | 0 komentarzy | dam

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali niedzielny mecz z Cuprum Lubin 3:1. Jastrzębianie wrócili z Lubina z zestawem trzech punktów. MVP spotkania został Damian Wojtaszek.

Początek meczu był lepszy w wykonaniu Pomarańczowych. Po pierwszej przerwie gospodarze zaczęli odrabiać straty i dwukrotnie remisowali (9:9, 14:14). Końcówka należała do siatkarzu z Lubina (25:22).

Rozpędzeni gospodarze dobrze rozpoczęli drugiego seta. Dopiero po pierwszej przerwie jastrzębianie zaczęli odrabiać punkty, głownie za sprawą ataków Michała Łasko. Druga przerwa należała już do Pomarańczowych. Jastrzębski Węgiel utrzymał prowadzenie już do końca (20:25).

Kolejny set o walka punkt za punkt. Po pierwszej przerwie jastrzębianie wyszli na niewielkie prowadzenie (15:12). Lubinianie wykorzystali jednak błędy swoich rywali i doprowadzili do remisu 17:17. W końcówce lepiej poradzili sobie podopieczni Roberto Piazzy i wygrali 25:23.

Początek trzeciej odsłony to wymiana piłek z obu stron. Po pierwszej przewie Jastrzębski Węgiel zaczął wyprowadzać więcej punktowych akcji. Pomarańczowi powiększali swoją przewagę nie dając szans swojemu rywalowi. Ostatecznie wygrali 24:16 i cały mecz 3:1.

Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:22, 20:25, 23:25, 16:25)

Cuprum Lubin: Trommel, Paszycki, Łomacz, Gromadowski, Borovnjak, Kadziewicz, Rusek (libero) oraz Łapszyński, Gorzkiewicz, Romać, Michalski.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Kańczok.