Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Jastrzębski Węgiel przegrał z Lokomotiwem

04.12.2014 09:19 | 10 komentarzy | dam

Jastrzębianie przegrali u siebie mecz z rosyjskim Lokomotiwem Nowosybirsk 1:3. To pierwsza porażka siatkarzy z naszego miasta w rozgrywkach tegorocznej Ligi Mistrzów.

Pierwszy set był wyrównany. Obie drużyny szły łeb w łeb i przeganiały się co chwilę w punktach. Pierwsza i druga przerwa należała do Rosjan. Jastrzębianie wykorzystali gorszą dyspozycję swoich rywali w końcówce i wygrali 25:23.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli goście. Na pierwszą przerwę zawodnicy Jastrzębskiego Węgla schodzili z trzema punktami straty. Zawodnicy Roberto Piazzy zbliżyli się nieco do wyniku swoich rywali (11:14, 17:19), ale było to za mało by móc walczyć o kolejnego seta.

Rozpędzeni siatkarze z Nowosybirska dobrze zaczęli trzecia partię. Jastrzębianie zdołali wyrównać po pierwszej przerwie na 14:14. Później jednak wicemistrzowie Rosji znów pokazali swoją dobrą formę i to oni cieszyli się z przewagi na drugiej przerwie technicznej. Ostatecznie wygrali trzeciego seta 20:25.

W kolejnej odsłonie ponownie lepsi byli goście (6:2). Pomarańczowi przełamali się i na pierwszej przerwie prowadzili jednym punktem. Rosjanie zabrali się jednak do odrabiania strat. Potwierdzili swoją dobrą formę i wygrali 19:25, a cały mecz 3:1.

Jastrzębski Węgiel – Lokomotiw Nowosybirsk 1:3 (25:23, 20:25, 20:25, 19:25)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Kańczok, Kosok, Malinowski.

Lokomotiw Nowosybirsk: Zemczenok, Butko, Abrosimow, Wolwicz, Divisz, Camejo, Gołubiew (libero).