Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Trzy punkty Jastrzębskiego z Częstochową

14.12.2014 16:26 | 0 komentarzy | dam

Pewne zwycięstwo odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla w piątkowym meczu z AZS-em Częstochowa. MVP spotkania został Michał Łasko.

Wyjazdowe spotkanie Pomarańczowych rozpoczęło się od zepsutej rywali. Jastrzębianie prowadzili na pierwszej przerwie dwoma punktami, ale chwilę później zespół gospodarzy wyszedł na prowadzenie. Po drugiej przerwie technicznej podopieczni Roberto Piazzy odrobili punkty i utrzymali prowadzenie do końca seta (21:25).

Początku drugiego seta do udanych zaliczyć nie mogli zawodnicy AZS-u. Jastrzębski Węgiel od początku punktował i nie dał żadnych szans gospodarzom. Ostatecznie jastrzębianie wygrali drugą partię 25:11.

Kolejnego seta lepiej rozpoczęli częstochowianie (4:1). Błędy gospodarzy dały niewielkie prowadzenie Jastrzębskiemu Węglowi. AZS szybko wyrównał, ale to jastrzębianie prowadzili na drugiej przerwie. Prowadzenie utrzymali już do końca (20:25) i wygrali cały mecz 3:0.

AZS Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 11:25, 20:25)

AZS Częstochowa: Udrys, Marcyniak, de Amo, Napiórkowski, Szymura, Janeczek, Stańczak (libero) oraz Chilko, Buczek, Pietkiewicz, Przybyła.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) Filippov, Malinowski, Kańczok.