Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Jastrzębski Węgiel pokonał mistrza Hiszpanii

28.01.2015 09:59 | 10 komentarzy | dam

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z CAT Teruel 3:0. Tym samym zespół z Jastrzębia zapewnił sobie awans do rundy play off z drugiego miejsca.

Jastrzębianie prezentowali się bardzo dobrze od początku meczu. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:14, co dawało wysokie nadzieje na jego wygranie. W drugim secie to jednak Pomarańczowi musieli gonić wynik. Sytuacja odwróciła się dopiero pod koniec odsłony kiedy to jastrzębianie wyszli na prowadzenie. Ostatnia set był równie wyrównany i podobnie jak poprzedni rozstrzygnął się dopiero w końcówce. W lepszej dyspozycji byli  podopieczni Roberto Piazzy i to oni wygrali set 25:22, a cały mecz 3:0.

Jastrzębski Węgiel – CAI Teruel 3:0 (25:14, 25:23, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Czarnowski, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski, Popiwczak.

CAI Teruel: Galic, Altayo, Viciana Mera, Barcala Sanroman, Miszczuk, Ruiz, Rodriguez (libero) oraz Martin, Chourio, Torcello, Diedhiou.