Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Lubin jednak lepszy. JW przegrywa 2:3

22.02.2015 22:54 | 5 komentarzy | dam

Jastrzębski Węgiel przegrał sobotni mecz z drużyną Cuprum Lubin. To właśnie z nimi jastrzębianie rozpoczną grę w play offach.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Obie drużyny grały punkt za punkt, a najbardziej zacięta wymiana piłek przypadła na samą końcówkę. W tej okazali się lepsi zawodnicy z Lubina (28:30).

W drugim secie lepiej zaprezentowali się jastrzębianie, którzy z przewagę kilku puntów wygrali tę partię (25:19). Kolejny set również padł łupem siatkarzy z Jastrzębia. W setach było już 2:1 dla jastrzębian. Sytuacja odwróciła się w czwartym secie kiedy lepsi byli rywale Pomarańczowych (20:25).

W tie-breaku minimalnie lepiej zagrali lubinianie. Z przewagę dwóch punktów wygrali decydującą rozgrywkę, a cały mecz 3:2.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 2:3 (28:30, 25:19, 20:25, 28:26, 14:16)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak (libero), Malinowski, Filippov, Kosok, Formela.

Cuprum Lubin: Łapszyński, Trommel, Pashytskyy, Kadziewicz, Romać, Łomacz, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Siezieniewski, Gromadowski, Michalski.