Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Jastrzębski Węgiel w półfinale mistrzostw Polski!

01.03.2015 22:14 | 12 komentarzy | dam

W niedzielę 1 marca, siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali po raz drugi drużynę Cuprum Lubin i awansowali tym samym do półfinału mistrzostw Polski.

Jastrzębianie rozpoczęli mecz w dobrym stylu, wygrywając pierwszy set 25:17. Później jednak już nie było tak łatwo bo ich rywale wygrali 25:20. W trzecim secie obie drużyny zaciekle walczyły o wygraną. Minimalnie lepsi okazali się Pomarańczowi (25:23). Czwarty set jednak ponownie padł łupem zawodników z Lubina. Zapowiadała się wyrównana walka, której stawką był półfinał mistrzostw Polski. W tie-breaku lepiej poradzili sobie jastrzębianie, którzy wygrali 15:11.

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:2 (25:12, 20:25, 25:23, 20:25, 15:11)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Kosok, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski, Kańczok, Popiwczak, Czarnowski

Cuprum Lubin: Borovnjak, Trommel, Michalski, Paszycki, Romać, Łomacz, Rusek (libero) oraz Gromadowski, Michalski