Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Granica Ruptawa w IV lidze. Historyczny awans

09.06.2015 10:26 | 2 komentarze | dam

Piłkarze Granicy Ruptawa pokonali w ostatnim meczu Rymer Rybnik 4:1 i tym samym awansowali do IV ligi. To historyczny awans dla tego klubu.

Jastrzębianie mogli się cieszyć z pierwszego gola już w 7. minucie. Odpowiedź zawodników z Rybnika nadeszła w 27. minucie, kiedy to Mateusz Ciepły wyrównał stan na 1:1. Podopieczni Adama Śmigielskiego (występującego również jako zawodnik) nie poddali się i w przeciągu dwóch minut zdobyli dwa gole - w 36. minucie (Gryta) i w 38. (Wojtków). Przed przerwą jastrzębianie dorzucili jeszcze czwartego gola. Po raz drugi do bramki rywala trafił Bartosz Wojtków. W drugiej połowie było już spokojniej, ponieważ nie padły już żadnej bramki.

LKS Granica Ruptawa - Rymer Rybnik 4:1 (4:1)
1:0 - Michał Ćmich 7'
1:1 - Mateusz Ciepły 27’
2:1 - Paweł Gryta 36'
3:1 - Bartosz Wojtków 38'
4:1 - Bartosz Wojtków 44'

LKS Granica Ruptawa: Paś, Bielecki, Ćmich, Gryta Kowal, D. Łyżwa, Mgłosiek (M. Łyżwa), Muras, Piekarski, Wojtków (Śmigielski), Zaręba

Rymer Rybnik: Podpłoński, G. Brzoska, Ł. Brzoska, Ciepły, Czarnecki, Juzek, Łukoszek, Moskal, Pielczyk (Gabrysiak), Beniamin Pyszny (Błażej Pyszny), Smołka