Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

2:1 z Częstochową. GKS awansował na 6. miejsce

11.10.2015 12:41 | 0 komentarzy | dam

Piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie wygrali 2:1 ze Skrą Częstochowa. Tym samym podopieczni Grzegorza Łukasika wydostał się ze strefy spadkowej i awansował na 6. miejsce w tabeli.

Jastrzębianie od początku meczu byli aktywni i tworzyli groźne sytuacje pod bramką przeciwników z Częstochowy. W 28. minucie wysiłki opłaciły się i piłkarze GKS-u mogli się cieszyć z pierwszej bramki. Piłkę kopniętą przez Kamila Jadach dobił Dawid Weis.

Druga bramka padła tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Mocnym strzałem po poprzeczkę popisał się Kamil Jadach. Goście doszli do głosy w 54. minucie. Stojącego w bramce Grzegorza Drazika pokonał Kowalczyk. Jastrzębianie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie pod koniec spotkania, jednak zabrakło szczęścia.

GKS 1962 Jastrzębie – Skra Częstochowa 2:1 (1:0)
1:0 Weis, 28 min.
2:0 Jadach, 46 min.
2:1 Ł. Kowalczyk 54 min.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Duda (67. Zajączkowski), - Kopacz (67. Szczęch), Musioł, Gorzała, Weis – Szczepan (74. Caniboł), Jadach (90. Staniczek).

Skra Częstochowa: Kosut – Tomczyk (83. S. Kowalczyk), Witkowski, Woldan, Mastelarz, Musiał, Ł. Kowalczyk,  Nocoń (83. Niedbała), Krupa (52. Makowski), Olejnik, Kierat.